461 747 161   oldris@zskola.com   Základní škola Oldřiš, okres Svitavy, Oldřiš 196, 569 82 Borová u Poličky Datová schránka ID: 44mpey5IČO: 70995168

Turistický kroužek - pozvánka

Turistický kroužek ZŠ Oldřiš zve všechny  milovníky turistiky na výlet.

KDY : v sobotu 25. ledna 2020

KAM: Naučná stezka okolím Poličky s 15 zastaveními:

od Tylova domu Královskou alejí přes Liboháj, Šibeniční vrchkolem přehrady, meandry Janského potoka - délka 12 km

JAK: vlakem v 9:21 z Oldřiše

NÁVRAT: vlakem příjezd do Oldřiše 14:40

CO S SEBOU:

Pohodlnou pevnou sportovní obuv i oblečení, čepici, rukavice,

teplé pití v termosce, svačiny dle vlastní spotřeby, Turistický

deník (kdo má) a pisátko, peníze na dopravu či útratu, na

jízdné vyberu po zaplacení ve vlaku podle druhu jízdenky a

počtu účastníků.

Sraz 9.10 na vlakové zastávce v Oldřiši. Už se na Vás a do přírody

těší vedoucí kroužku Jitka Kavalová, tel. 723 909 792

Robot COZMO

Jedním z vánočních dárků Davídka byl robot COZMO. Přinesl jej do školy, aby spolužákům ukázal, co COZMO dovede. Ovládá se pomocí tabletu, umí na sebe stavět kostky, umí je i shodit, jezdí podle pokynů všemi směry, umí naskenovat obličej, mluví, a dokonce je schopen s vámi hrát hru na postřeh - kdo se dřív dotkne stejně svítící kostky. To je pane chytrá věcička!
Děkuji Davídkovi, že nás s tímto robotem seznámil a dovolil dětem, aby si jeho ovládání vyzkoušely, nebo aspoň si s ním zahrály hru.                                                                                                                                                         JK

KAPR STOKRÁT JINAK - blahopřání

Kapr stokrát jinak – blahopřání

V předvánočním čase zorganizovala Základní škola Oldřiš výstavu kaprů. Hodnocení jejich originality se ujali všichni účastníci Zpívání u stromečku 23.prosince.

Nejvíce hlasů si vysloužil kapr pana Vlastimila Hejduka. Získal neuvěřitelných 70 hlasů. Ale není divu! Kovový kapr byl skutečně působivý a o pracnosti a originálnosti  tohoto díla není třeba pochybovat.

Druhou pozici si vybojovala „kapří stolička“ rodiny Mlynářovy (56 hlasů) a těsně třetí skončil kapřík Dominika Felcmana, který za pomoci rodičů vyrobil rybu z plastové lahve.

Blahopřejeme nejen vítězům, ale všem, kteří se překonali a svůj čas a um vložili do letošního tvoření. Už nyní se těšíme na přípravu čtvrtého ročníku této  vánoční akce.                                          V.V.

KAPR STOKRÁT JINAK

III. ročník rukodělné soutěže pro veřejnost.

Více informací v plakátu.

ADVENTNÍ DÍLNA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PŘIJĎTE SI SPOLU SE SVÝMI BLÍZKÝMI VYROBIT  vánoční ozdoby, adventní věnce, sněhové vločky, girlandy, vánoční hvězdy.

28.listopadu od 15 hodin se těšíme ve ŠD na všechny.

V obecní knihovně

Druháčci navštívili obecní knihovnu v Oldřiši. Přivítala je paní Koutná s kočičkou. Děti se dozvěděly, jak to v knihovně chodí, jaké knihy si mohou půjčit dětští čtenáři i dospěláci, vyzkoušely si, jak se zapisuje výpůjčka, prohlédly si dětské knihy a některé děti  si i knihu půjčily. Děkujeme paní Koutné za milé přivítání. Určitě jsme v knihovně nebyli naposledy.

Život dětem - charitativní aktivita

Vážení rodiče,

i v tomto školním roce spolupracujeme s organizací „Život dětem“. Tím, že si u nás ve škole zakoupíte níže uvedené předměty, pomůžete rodinám s vážně nemocnými dětmi. Pokud by Vás zajímaly podrobnější informace, tak můžete navštívit internetové stránky www.zivotdetem.cz – rubriku „Příběhy dětí“

Předměty k prodeji:

• barevné maxi kolíčky dřevěné..............30 Kč  za kus
  • plastové náramky různých barev..........30 Kč
  • pravítka.................................................25 Kč
  • magnety zvířátek...................................30 Kč
  • CD vánočních koled..............................40 Kč

Nebezpečí na síti

beseda s RNDr. Ludvíkem Hanákem na téma - rizika pro děti a mládež při práci s moderními technologiemi

Velikonoční dílna ve ŠD

11. dubna 2019 od 15 -16:30

Sběr starého papíru

Kolik dokážeš zachránit stromů před pokácením?

Přineste  co nejvíce starého papíru. Čím více jej  nastřádáte, tím méně stromů se bude muset porazit na výrobu papíru.

Vyhlašujeme soutěž ve sběru starého papíru

Sbírat můžeš papír všech druhů: 1) KARTON 2) NOVINY, LETÁKY, ČASOPISY, KANCELÁŘSKÝ PAPÍR 3)  STARÉ KNIHY 4) SMĚSNÝ PAPÍR.

Papír budeme vybírat v  kůlně na školní  zahradě  ve dnech 6. a 7. května, a to ráno od 7:00  do 7:30 a odpoledne od  15:00 do 16:00 hodin. Po předchozí domluvě (tel.739 593 139)  je možný i jiný termín a čas.

Budeme hodnotit jednotlivce  i celé třídy. Vítězové získají odměnu a výtěžek bude  použit jako příspěvek  na školní výlet či jinou akci školy.